Szkoła Ucząca Się

Informacje BIP

DOŚWIADCZANIE ŚWIATA POPRZEZ
E K S P E R Y M E N T O W A N I E

W Szkole Podstawowej nr 9 prowadzimy autorski program "Doświadczanie świata poprzez eksperymentowanie".
W ramach programu uczniowie klas I-III oraz ponad 100-osobowa grupa dzieci z pobliskich przedszkoli, pogłębiają wiedzę z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych.
Dzieci przeprowadzają doświadczenia, eksperymenty, prowadzą obserwacje, a przede wszystkim świetnie się bawią, zgłębiając tajemnice otaczającego je świata. Całość działań oparta została o kalendarz ekologiczny.

Każdego miesiąca wszyscy uczniowie klas I-III, członkowie koła naukowego "Mali Einsteini" oraz przedszkolaki wykonują zadania związane z ważnymi dla młodych ekologów datami.

Zapraszamy do śledzenia działań prowadzonych w ramach programu "Doświadczanie świata poprzez eksperymentowanie"!
Początek naukowego szaleństwa w SP 9
Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie Wielkopolskim znalazła się w gronie 16 nagrodzonych placówek edukacyjnych w ramach programu "Być jak Ignacy".

W programie, którego celem jest zachęcenie dzieci do poznania nauk ścisłych poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie, wzięło udział prawie 3000 uczniów ze 159 szkół.
W ramach projektu uczniowie wraz z nauczycielami założyli koła naukowe, dzięki którym poszerzali wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych.

Dziewiątka została podwójnym laureatem programu - otrzymała nie tylko tytuł Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza, ale także, jako jedna z czterech szkół w Polsce, Specjalne Wyróżnienie za prezentację multimedialną, wkład pracy i zaangażowanie!
DOŚWIADCZANIE ŚWIATA POPRZEZ EKSPERYMENTOWANIE

Święta tuż, tuż, więc na ostatnich przedświątecznych zajęciach "Mali Einsteini" zajęli się jajkiem.
Temat okazał się bardziej niezwykły niż by się wydawało i dostarczył nam wiele emocji.

DOŚWIADCZANIE ŚWIATA POPRZEZ EKSPERYMENTOWANIE

Zbliżający się początek wiosny to doskonała okazja do kolorowego eksperymentowania, dlatego spotkanie z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 31 w ramach programu "Doświadczanie świata poprzez eksperymentowanie" było niezwykle barwne.

Zajęcia rozpoczęliśmy od ustalenia, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie wraz z nadchodzącą porą roku. Następnie piękne barwy wiosny przenieśliśmy na talerzyki, wywołując na nich tęcze.
Nie zapomnieliśmy też ustalić, jak powstaje ta prawdziwa.
Spotkanie zakończyliśmy ozdabianiem wiosennych kwiatów barwnikami spożywczymi.

Zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom, na co wskazują pokolorowane przez nie "termometry uczuć".

Dnia 01.03.2018 r. w ramach comiesięcznych spotkań odwiedziły nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 9.
Na zajęciach rozmawialiśmy na temat prądu - próbowaliśmy wytworzyć energię elektryczną z owoców, badaliśmy też, które materiały przewodzą prąd, a które są jego izolatorami. Na zakończenie zajęć poruszyliśmy temat odnawialnych źródeł energii.
Każdy przedszkolak wyszedł z zajęć z samodzielnie skonstruowanym wiatrakiem.

Dzieci świetnie poradziły sobie z tym niełatwym tematem.

Rekrutacja do klas pierwszych 2016/2017
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl
Wyślij życzenia.
WYŚLIJ ŻYCZENIA